Idealne przebranie na bal karnawałowy, czyli zabawa nie tylko dla dzieci

Imprezy karnawałowe organizuje się w czasie, gdy pogoda za oknem skutecznie zniechęca do dłuższego przebywania w plenerze. Z tego powodu bale i inne atrakcje organizuje się w domu lub wynajętych lokalach. Zwykle przebranie na bal karnawałowy wybieramy dla dziecka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dorosły również się przebrał.

Aranżacja imprezowego wnętrza

Bez względu na to, w jakim miejscu odbędzie się zabawa, należy zadbać o odpowiedni wystrój. Czas karnawału to blask, kolor, migoczące dodatki. Najczęściej widać je na ubraniach, ale warto podobnymi akcentami udekorować przestrzeń dla bawiących się. Przebranie na bal karnawałowy będzie do nich miłym dodatkiem. Dekoracje można wykonać z tkanin lub standardowych ozdób jak balony, napisy okolicznościowe, ozdoby różnego typu. Im więcej w nich złota i srebra, tym lepiej. Zasada ta dotyczy zarówno balu dla dzieci, jak i bardziej dorosłej imprezy. Oba wydarzenia można także połączyć, organizując w jednym pomieszczeniu zabawę maluchom a w innym ich rodzicom.

Zabawa tematyczna, czyli przebranie na bal karnawałowy

Podczas klasycznych balów karnawałowych najczęściej nosi się eleganckie stroje z większą ilością ozdób lub brokatu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować imprezę tematyczną. W takim przypadku musimy ustalić motyw przewodni, który ułatwi wybór strojów. W sklepie PrimeYou można się zaopatrzyć w stroje dziecięce i dla dorosłych. Dzięki nim łatwo zostać wojowniczką, walczącą na arenie, krwawą panną młodą lub dobrą wróżką. Panowie mogą na jedne wieczór stać się pingwinem, policjantem lub mnichem. Wersje dla dzieci urzekają mnogością pomysłów. Można zaprezentować się jako dowolne zwierzątko, zostać syrenką, pszczółką supermenem lub wilkołakiem.

Muzyka, menu i dobry nastrój

Samo przebranie na bal karnawałowy nie gwarantuje sukcesu. Warto „wejść w klimat” przyjęcia i od początku dobrze się bawić. Przynosząc ze sobą dobry humor, łatwo zarazić nim mniej śmiałych uczestników zabawy. Karnawałowa impreza musi się odbyć w rytm popularnych hitów. Większość z nich pasuje do każdej kategorii wiekowej i porwie uczestników do tańca. Na zabawie nie powinno również zabraknąć zimnych przekąsek, dzięki którym gospodarze nie będą musieli przesiadywać w kuchni. Najlepiej jedzenie i napoje ułożyć w taki sposób, aby każdy z uczestników zabawy miał do nich swobodny dostęp.

Impreza karnawałowa coraz częściej kojarzy się z przyjęciem firmowym. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z organizacji balu w zaprzyjaźnionym gronie, które zaprosimy do siebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl